به موفقیت خود شک نکنید

به موفقیت خود شک نکنید

شک کردن به موفقیت یکی از مهمترین عوامل شکست افراد در هر زمینه ای از زندگی است.

 

احتمالاً بارها برای شما اتفاق افتاده که وقتی یک خواسته ای را به‌صورت بسیار شدید خواسته‌ایم برای آن تمام تلاش خود را کرده ایم، موفق شده ایم به آن دست پیدا کنیم.

امّا در مواردی که با شک و شبهه بسیار زیاد تلاش کرده‌ایم و همواره نگران بوده ایم که آیا به نتیجه موردنظر می‌رسیم یا آیا تلاشی که می کنیم نتیجه بخش خواهد بود و سوالاتی از این قبیل را در ذهن خود مرور می کنیم، باعث شده است به نتیجه مورد نظر خود نرسیم. زندگی با شک داشتن، به مراتب سخت تر از زمانی است که تمام توجه و تلاش خود را متمرکز می کنیم و از همه امکانات خود (هر چند کم باشند) برای موفقیت بهره می بریم. طبعاً زمانی تردید، وجود ما را در بر بگیرد، بهره وری ما در کار، زندگی و یا مطالعه مان به صورت چشم گیری کاهش می یابد و ما را برای نرسیدن به اهدافمان آماده می کند.

این نرسیدن، به ما بازخوردی می دهد از اینکه ما نمی‌توانیم و این دیالوگ نمی توانم مجدداً به ذهنمان منتقل می شود و باعث می شود در آینده بر اساس یک انسان شکست خورده تصمیم بگیریم و تلاشمان را کم کنیم. این کاهش انگیزه و کاهش انرژی لطمات جبران ناپذیری را به نظام باورهای ما وارد می کند.

برای داوطلبان کنکور ها بسیار حیاتی است که تمام توجه و تلاش خود را معطوف کنند به نتیجه مورد نظر و در تمام مسیر توجه داشته باشند که دانش‌آموز و دانشجوی موفق کسی است که به پای خواسته هایش می ایستند.

با تمام وجود برای تحقق آرزوهای خود تلاش می کند، گوش و ذهن خود را متمرکز می‌کنن بر شنیده‌ها و رویاپردازی هایی که او را به هدف خود نزدیک می کند و گوش خود را میبندد از هر آنچه که باعث سستی او می شود و چشم خود را می پوشاند از دیدن صحنه هایی که به او یاس و ناامیدی تزریق می کنند.

لازمه عزم جدی برای موفقیت داشتن این است که داوطلبان کنکور، با نگاهی به کنکور (پرهیز از حواشی آزاردهنده) مسیر صحیحی را در فرآیند مطالعه در پیش بگیرند.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *