گاهی اوقات حضور در کلاس های کمک آموزشی اساتید خوب هم، حاشیه می شود

گاهی اوقات حضور در کلاس های کمک آموزشی اساتید خوب هم، حاشیه می شود

خدمت بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در همه رشته ها، باید عرض کنم که کسب رتبه برتر در این آزمون، ارتباط معناداری با شرکت در کلاس های کمک آموزشی ندارد.

اگرچه در برخی موارد، داوطلبانی که در کلاسهای کمک آموزشی شرکت می کنند، راه نسبتاً هموارتری برای کسب رتبه برتر در آزمون دارند اما باید به این نکته توجه شود که حجم زیادی از شرکت کنندگان در کلاسهای کمک آموزشی، نه تنها در آن درس موفقیتی کسب نمی کنند بلکه زمان صرف شده از رفت و آمد، حضور در کلاس و خستگی ناشی از حضور در کلاس باعث عقب افتادگی مضاعف آنها می شود.

البته معیارهای استفاده کامل از کلاسهای کمک آموزشی یا کلاسهای نکته و تست اساتید مطرح، شرایطی دارد که بایستی آنها را به تفصیل شرح داد (الآن مجال آن نیست)، اما آنچه الآن می خواهم راجع به آن توضیح بدهم، پاسخ به استرس و اضطرابی است که برخی داوطلبان تهرانی که کلاسی شرکت نکرده اند یا داوطلبان شهرستانی عزیز مطرح می کنم.
برخی داوطلبان شهرستانی آنچنان عاجزانه به برخی داوطلبان تهرانی که به کلاس های کمک آموزشی دسترسی دارند می نگرند که گویی تمام فرصت های عالم در تهران انباشته شده است و این داوطلبان تهرانی به دلیل راحتی در ثبت نام در کلاسها، بار خود را به سادگی می بندند و بر بال موفقیت، دالان آرزوهای رنگارنگ خود را تا ابد می پیمایند!

بهترین پیشنهاد برای این داوطلبان این است که اگر استادی در کانال تلگرام خود اعلام می کند ۱۰ رتبه برتر داشته ام، بایستی از وی ۲ سوال عمده پرسیده شود:

 • اول آنکه از بین چند دانشجوی شما این تعداد موفق شده اند؟ نسبت موفقیت دانشجویان کلاس شما چقدر بوده است؟
 • دوم آنکه از بین این رتبه های برتری که شما اعلام کرده اید، چه تعداد با درصد بالای درس شما توانسته اند راه موفقیت را بیابند.

نسبت موفقیت داوطلبان می تواند شاخصی نسبی از موفقیت داوطلبان را نشان دهد اما باید خدمت داوطلبان شهرستانی اعلام کنم که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه های تهران، بهشتی، صنعتی شریف، امیرکبیر و … هیچ کلاس کمک آموزشی را نگذرانده اند.

فراموش نمی کنم که پس از شرکت در کلاس یکی از اساتید عزیز، اصلاً نتوانستم آن درس را در کنکور بزنم، گمانم درصدی حدود ۱۲ درصد کسب کردم، اما بعد از آنکه رتبه برتر شدم، همین استاد عزیز نام بنده را در لیست افتخارات خود ثبت کرده بود. (البته من هم اعتراضی نکردم چون برای آن استاد ارزش قائل بوده ام و همچنان قائلم اما کلاس ایشان تأثیری در موفقیت من بازی نکرده بود)

 

حفظ اعتماد به نفس و محکم گام برداشتن، مهم ترین موضوعی است که در مدت باقی مانده می تواند برای داوطلبان موثر باشد

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • رضا رمضان زاده پاسخ

  استاد بوترابی با سلام و عرض ادب

  بسیار سپاسگزار هستم از مطلب خوب شما و راه اندازی سایت جدید تیم شما را خدمت شما و همه همکارانتان تبریک عرض می نمایم.
  موفق و پیروز باشید

  اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ در ۳:۳۲ ب.ظ
  • .:. تیم ویاتست .:. پاسخ

   جناب رمضان زاده سلام و وقت بخیر.

   از لطف شما سپاسگزاریم. برای شما آرزوی توفیق داریم.

   سربلند و پیروز باشید.

   .:. تیم ویاتست .:.

   مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۵ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *