زبان؛ راه میانبری برای موفقیت

زبان انگلیسی

زبان؛ راه میانبری برای موفقیت

در کنکور ارشد مدیریت، شما با حجم زیادی از منابع روبرو می شوید که عموما باید مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کرد. از تفاوت های مهم کنکور ارشد مدیریت  با سایر آزمون های سراسری، حجم منابع پیش رو شماست. قصد داریم در مجموعه ای از مطالب مرتبط، شما را با این درس مهم و روش مطالعه آن آشنا کنیم.

افرادی که زندگی کردن در شهرهای بزرگ ساکن هستند، همگی اذعان دارند رفت و آمد، خرید و بسیاری از امور ساده با اتلاف وقت زیادی همراه است. از طرفی بسیاری از افرادی که کنکور ارشد مدیریت را در پیش رو دارند به عنوان فردی متاهل یا فرزندی از خانواده که حداقل ۲۲ سال دارد وظایف دیگری نیز به عهده دارند و ناچار به رفت و آمد و صرف وقت بیشتر برای اموری غیر از درس خواندن هستند. بهترین راه این است که وقت هایی که در اتوبوس، تاکسی، مترو، صف نان و مرغ و کره هستید لغات زبان را مرور کنید.اما پیش از آن باید توجه شما را به نکاتی مهم جلب کنم.

زبان انگلیسی

برای شروع تعامل با زبان باید بدانید داشتن دامنه لغت گستره مهم ترین گام برای پاسخگویی به سوالات است.

  • مرور آزمون کنکور سال های  گذشته

باید کنکور ده سال اخیر رشته خود را بررسی کنید و لغاتی که برای شما غریب هستند را از آن استخراج کنید. بی تردید بسیاری از این لغات در کنکور سال بعد تکرار خواهند شد و این منبع بهترین در کنار کتاب های دیگر لغات است که در رشته های مختلف متفاوت است. برخی موسسات جزوه ایی از لغات عمومی متداول در کنکور را جمع آوری کرده اند که حفظ کردن این لغات هم برای پاسخگویی به سوالات عمومی و هم اختصاصی مفید است. توصیه می شود که از آزمون های سالهای اخیر  به قبل حرکت کنید.

  • حفظ کردن لغت بر اساس برنامه

همانطور که می دانید، ابتدا حجم لغاتی را که می خواهید حفظ کنید را باید مشخص کنید و به تعداد روزهایی که دارید تقسیم کنید مثلا برای حفظ ۵۰۴ واژه در دو ماه باید هر روز ۸ تا ۹ واژه حفظ کنید. حفظ لغات را از صبح زود آغاز کنید اما وقتی را که به آن اختصاص می دهید چندان طولانی نباشد لغات را در یک دفترچه قابل حمل کوچک و سبک یادداشت کنید و در طول روز در زمان هایی مرده(رفت و آمد، پیام بازرگانی های وسط فیلم، خریدو ..) مرور کنید. همچنین می توانید لغات را به مکان هایی که در روز زیاد مراجعه می کنید بچسبانید مثل درب یخچال!

  • معنای لغات را حتما انگلیسی به انگلیسی بخاطر بسپارید

در کنار یاداشت معنای انگلیسی به فارسی باید حتما معنای انگلیسی به انگلیسی آن را یادداشت کنید یا بخاطر بسپارید این کار هرچقدر وقت گیر است اما به شدت به نفع شماست چون بسیاری از لغات انگلیسی معنای مشخصی به فارسی ندارند یا معادل های فارسی آن به خوبی معنای آن لغت را انتقال نمی دهند وعلاوه بر این در دیکشنری های انگلیسی به فارسی عموما رایج ترین معنا را در مقابل واژه می نویسند در حالی که در کنکور در بسیاری موارد معنایی از واژه منظور است که رایج نیست ولی در معنای انگلیسی به انگلیسی تمامی معنا هایی که واژه دارد شرح داده شده است و شما بجای حفظ یک کلمه به عنوان معنا یک تصویر از معنای لغت در ذهن تان خواهید داشت که زودتر در ذهن شما جا میگیرد و دیرتر هم فراموش می شود و در هنگام دیدن آن لغت در متن هم کارایی بیشتری در فهم کلی دارد.

 

امید داریم که شما هم بتوانید از درس زبان خود به عنوان پلی برای رسیدن هرچه سریعتر به موفقیت استفاده کنید و فکر حذف زبان را برای همیشه از ذهن خود پاک کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *